Bramkarze Akademii zagrają w gnieźnieńskiej Lidze Mieszka.

Najmłodsi bramkarze Akademii Bramkarskiej działającej w Miejskim Klubie Sportowym MIESZKO zagrają w LIDZE MIESZKA.

Liga Mieszko Gniezno to cykl lokalnych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży. W rozgrywkach udział biorą drużyny Akademii Mieszko Gniezno oraz drużyny z Gniezna i okolic.
Liga powstała po to, aby umożliwić młodym piłkarzom konfrontację na boisku z innymi zespołami, nauczyć szacunku dla przeciwnika oraz sportowej walki w duchu Fair Play. Celem Ligi jest nauka gry poprzez zabawę, bez wywierania wyolbrzymionej presji powodującej ograniczenia w początkowym etapie szkolenia.

Liga Mieszko Gniezno istnieje od 2016. Jest ligą alternatywną dla rozgrywek organizowanych przez WZPN. Skierowana jest dla drużyn nie biorących udziału w rozgrywkach WZPN chłopców i dziewcząt z roczników 2006, 2007, 2008 i 2009.

Tym razem zespół złożony tylko i wyłącznie z bramkarzy będzie miał okazję rywalizować z zawodnikami z innych drużyn.

Kadra Akademii Bramkarskiej na turniej:

Mikołaj Komisarek,
Wojciech Tomaszewski,
Adrian Furmaniak,
Oliwier Rosiak,
Michał Wachowski,
Oskar Gorczycki,
Olivier Zimny,
Karol Domański.

W Lidze poza ww. uczestnikami zagrają również inni bramkarze Akademii, którzy będą reprezentować swoje drużyny: m.in. Alan Sikorski, Kornel Kaźmierczak.

Wszyscy zawodnicy zabierają sprzęt bramkarski, stroje bramkarskie, ochraniacze, dresy klubowe.
W miarę możliwości zabieramy koszulki treningowe Mieszka - niebieskie lub czarne koszulki Akademii Bramkarskiej.

W razie nieobecności proszę o powiadomienie w aplikacji sportbm lub SMSem po nr 694-352-226.