Bramkarze Akademii urządzili sobie festiwal strzelecki

Bardzo aktywny niedzielny poranek spędzili bramkarze Naszej Akademii. Od rana uczestniczyli oni w organizowanej przez klub MIESZKO lidze, w której udział biorą drużyny Akademii Mieszko Gniezno oraz drużyny z Gniezna i okolic.
Liga powstała po to, aby umożliwić młodym piłkarzom konfrontację na boisku z innymi zespołami, nauczyć szacunku dla przeciwnika oraz sportowej walki w duchu Fair Play. Celem Ligi jest nauka gry poprzez zabawę, bez wywierania wyolbrzymionej presji powodującej ograniczenia w początkowym etapie szkolenia.

Zespół złożony tylko i wyłącznie z bramkarzy Naszej Akademii bardzo dzielnie radził sobie z pozostałymi drużynami.
Z każdym przeciwnikiem rywalizował jak równy z równym. Bramkarze pokazali, że potrafią grać nogami i że poza obroną swojej bramki potrafią tworzyć piękne sytuacje bramkowe oraz pokonywać bramkarzy drużyny przeciwnej.

Nasza Akademia Bramkarska w składzie Mikołaj Komisarek, Wojciech Tomaszewski, Adrian Furmaniak, Oliwier Rosiak, Michał Wachowski, Oskar Gorczycki, Olivier Zimny, rywalizowała dzisiaj z następującymi zespołami:

OKSIR 2008 Witkowo – bramki strzelali: Olivier Zimny x2, Wojciech Tomaszewski, Oliwier Rosiak, Michał Wachowski

Mieszko 2007 – bramkę strzelił Michał Wachowski

Chrobry 2008 Gniezno – bramki strzelali: Michał Wachowski, Mikołaj Komisarek, Adrian Furmaniak

Piast 2008 Łubowo – bramki strzelali: Wojciech Tomaszewski, Mikołaj Komisarek, Oliwier Rosiak

Calcio Wągrowiec/Mieścisko – bramki strzelali: Adrian Furmaniak, Mikołaj Komisarek.

Poza wymienionymi wyżej bramkarzami w swoich zespołach swoje mecze rozegrali również Alan Sikorski – Mieszko 2007 oraz Kornel Kaźmierczak – Mieszko 2010. Olivier Zimny oraz Kacper Gorczycki dodatkowo rozgrywali swoje mecze również w swojej drużynie - Mieszko 2008.

Najważniejsze zadanie w dniu dzisiejszym zostało wykonane, liczyła się dobra zabawa oraz gra nogami. Wynik był najmniej ważny, jednak z osiągniętych dzisiaj rezultatów można było być zadowolonym. Jak na pierwszy raz, 14 strzelonych bramek w 5 meczach i to przez samych bramkarzy, bardzo cieszy.

Powiązana galeria: